Sprawozdanie – recenzja z apelu

Dnia 10 listopada 1998 r. o godz. 10.05 w Szkole Podstawowej w Radziłowie odbył się uroczysty apel z okazji 80- tej rocznicy odzyskania niepodległości. Spotkanie miało miejsce w sali nr 13. Uczestniczyli w nim nauczyciele oraz uczniowie klas IV- VIII.
Uroczystość przebiegała w następujący sposób. Akademię przygotowała klasa VIIIb z pomocą VIIb pod opieką p. Elżbiety Kozikowskiej, p. Ireny Kuklińskiej i p. Małgorzaty Ostapowicz. Uczniowie wykonali montaż słowno- muzyczny. Na spotkanie został wprowadzony poczet flagowy. Wykorzystane wiersze mówiły o tym, co Polska musiała przejść, zanim stała się niepodległym państwem, dotyczy to również Polaków. Śpiewane piosenki charakteryzowały się tym samym. Następnie przedstawiciele uczniów mieli złożyć piękny bukiet
biało- czerwonych róż pod pomnikiem poległych z lat 1918/1920 w Radziłowie. Później miało miejsce krótkie wystąpienie pani wicedyrektor Teresy Paszkowskiej wraz z podziękowaniem za przygotowaną uroczystość.

Apel był interesujący i zajmujący. Wszystkie utwory zostały ładnie przedstawione. Piosenki również były starannie wykonane. Wykonawcy stworzyli odświętny nastrój. Uroczystość wywołała duże wrażenie.

za: Szkoła Óczy, Nr 31, XI 1998

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *