Ślubowanie klasy pierwszej

„ Puk, puk – to ja mały uczeń pierwszaczek.
Puk, puk – to ja taki dzielny uczniaczek.
Puk, puk – to ja pukam szkoło do twych drzwi.
Puk, puk – to ja proszę bądź przyjazna mi.”

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. Tradycyjnie, jak co roku w październiku dzieci prezentują swoje umiejętności w przygotowanym programie artystycznym. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole 12 października. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci pierwszoklasiści rozpoczęli swój występ od uroczystego wejścia na scenę w rytmie ,,Marsza Radeckiego”. Następnie przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności: recytacja wierszy, śpiewanie piosenek, wiedza na temat ojczyzny oraz ruchu drogowego.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem flagowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Na zakończenie uroczystości najmłodsi uczniowie otrzymali dyplomy pasowania na ucznia, upominki przygotowane przez Radę Klasową Rodziców i Wójta Gminy p. Krzysztofa Milewskiego.

Wszystkim pierwszakom życzymy, aby każdy dzień spędzony w szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką, aby nasza szkoła była dla nich miejscem, gdzie będą chętnie przebywać, znajdą nowe przyjaźnie, rozwiną swoje zdolności i zainteresowania.

 

Rodzicom zaś życzymy zadowolenia z  postępów swoich pociech, wyników osiąganych w nauce oraz sukcesów wychowawczych.

 

Wychowawca- M. Nietupska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *