Ślubowanie klasy I a

Dnia 20 października 2020 r. odbyła się  w naszej szkole uroczystość ślubowania klasy I a. To bardzo ważne  wydarzenie  nie tylko dla najmłodszych, ale również dla rodziców.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Radziłów p. K. Milewski, Przewodnicząca Rady Rodziców p. A. Łojewska, Dyrektor szkoły p. A. Michałowska i rodzice: p. E. Klimaszewska, p. M. Milewska, p. M. Pikulińska,  p. E. Kopczewska. Pozostali rodzice z  powodu pandemii uczestniczyli drogą elektroniczną w tym ważnym wydarzeniu.

Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały zaprezentować umiejętności, których nauczyły się w szkole. Gotowe, odświętnie ubrane i bardzo przejęte przystąpiły do prezentacji swoich  umiejętności recytatorskich oraz wokalnych.

Doniosłym momentem  uroczystości było  złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania. W niezwykle  podniosłej atmosferze  mali uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego  pasowania na ucznia.

Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Wójta Gminy Radziłów oraz   przygotowane prezenty od rodziców.

Na zakończenie  uroczystości  rodzice podziękowali wszystkim  uczestnikom za przybycie. Serdeczne podziękowania skierowali do wszystkich, którzy przyczynili się do uświetnienia  uroczystości ślubowania.

 

Wychowawca klasy Ia – Elżbieta Czerwonka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *