Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Słowa skierowane do społeczności szkolnej podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego przez Panią Anetę Michałowską – dyrektor ZSP w Radziłowie

Witam serdecznie wszystkich obecnych dzisiaj uczniów, Rodziców, nauczycieli i pracowników obsługi.

Miło mi zacząć z Państwem nadchodzący rok szkolny 2021/2022. Już teraz wiemy, że będzie on nadzwyczajny – ze względu na pandemię, z którą nadal nie udało nam się uporać. Pandemia okazała się kolejnym współczesnym wyzwaniem, które wymaga zacieśnionej, szerokiej i partnerskiej współpracy.

Wracamy do swojej szkoły po okresie “edukacji zdalnej” zapewne z niepewnością, ale i ciekawością, jak ułożą się nasze relacje z kolegami i koleżankami, jak będzie wyglądała współpraca z nauczycielami.

Dzisiaj przygodę z edukacją rozpoczynają pierwszoklasiści. Kochani, życzę Wam, byście znaleźli przestrzeń do rozwijania swoich zainteresowań, by każdy dzień spędzony w szkole przynosił Wam wiele radości. Życzę Wam sukcesów w nauce i wzorowego pierwszego świadectwa.

Na kolejny szczebel edukacji wchodzą dzisiaj czwartoklasiści. Życzę Wam moi drodzy, byście z zaciekawieniem podejmowali wyzwania wyjątkowego dla Was roku, by podejmowany przez Was wysiłek zaprocentował nowymi umiejętnościami i wiedzą, które będą fundamentem w kolejnych latach szkolnych.

Waszym najstarszym kolegom, ósmoklasistom życzę, by uzyskane przez nich wyniki były jak najlepsze, by otworzyły nowe horyzonty i stały się podwaliną przyszłych, dużych i małych sukcesów.

Sukces szkoły nie jest możliwy bez dobrej współpracy z Rodzicami. Nowy rok szkolny niesie a sobą szczególne wyzwania, które wynikają przede wszystkim z troski o bezpieczeństwo i zdrowie Waszych dzieci. Drodzy Państwo Wasza mądrość i rozwaga, a także współdziałanie w realizacji szkolnych procedur sanitarnych pozwolą przetrwać nam wszystkim ten trudny czas. Życzę Państwu szkoły otwartej na Wasze potrzeby i oczekiwania ale przede wszystkich dumy z osiągnięć Waszych dzieci.

Wszystkim pracownikom naszej szkoły życzę sukcesów w realizacji wszelkich planów zawodowych, odwagi w podejmowaniu kolejnych wyzwań towarzyszących nam każdego dnia.

W tym roku szkolnym wszyscy będziemy potrzebować dużo zdrowia, cierpliwości, empatii i rozwagi. No i wyrozumiałości. Wzajemnej wyrozumiałości.

I tego wszystkiego w nadchodzącym roku szkolnym życzę całej społeczności szkolnej. Wszystkiego dobrego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *