Podsumowanie akcji czytelniczej

Od października do trwała ogólnoszkolna akcja czytania książek dzieciom pod hasłem: „Poczytajmy, posłuchajmy…”

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła“, mawiała Wisława Szymborska, wybitna polska poetka i noblistka.

W mijającym roku szkolnym nasi uczniowie mieli możliwość udziału w tej wspaniałej zabawie, jaką jest właśnie czytanie książek.

Od października do maja br. trwała ogólnoszkolna akcja czytania książek dzieciom młodszym pod hasłem: „Poczytajmy, posłuchajmy…”

W akcji brali udział uczniowie klas V i VI (w sumie 26 uczniów), którzy co miesiąc odwiedzali dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów pierwszego etapu kształcenia. Podczas spotkań uczniowie przenosili słuchaczy w świat bajek, baśni i legend, takich jak: „Śpiąca Królewna”, „Legenda o Syrence Warszawskiej”, „Królewna Śnieżka”, „Legenda o Bazyliszku”, „Szewczyk Dratewka”, „Kot w butach”, „Poznańskie koziołki” „Zaklęty skarb na dnie potoku „ i wiele, wiele innych klasyków światowej literatury dziecięcej.

Mamy nadzieję, że magia książek na długo zostanie w głowach naszych milusińskich a wszystkim uczniom i rodzicom, którzy uczestniczyli w akcji składamy serdeczne podziękowania.

Opiekunowie akcji: D. Nerkowska i E. Zielińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *