Pod okiem profesjonalistów

Poniedziałek, 12 marca, na długo zapisze się w pamięci radziłowskich “Jarzębinek”. Naszą szkołę odwiedzili bowiem przedstawiciele Zespołu Śpiewaczego z Turośli, który jest jednym z najlepszych zespołów działających w obszarze Kurpiowskiej Puszczy Zielonej i którego występy mogliśmy podziwiać podczas Zapustów Radziłowskich, zarówno tegorocznych, jak i z lat poprzednich.

Pod okiem profesjonalistów czwartoklasiści ze szkolnego zespołu “Jarzębinki” szlifowali swój artystyczny warsztat oraz uczyli się ludowej kurpiowskiej piosenki przy akompaniamencie niezrównanego mistrza harmonii pedałowej- Pana Jana Kani oraz szefowej Gminnego Ośrodka Kultury w Turośli- Pani Iwony Potaś. Cenne wskazówki i tajniki ludowej muzyki na pewno wykorzystamy w dalszej pracy.

Jako organizator spotkania dziękuję przedstawicielom Zespołu Śpiewaczego za pozytywną odpowiedź na moje zaproszenie, przyjazd do naszej szkoły, bezinteresowną pomoc i wspaniałe warsztaty, które zachwyciły dzieci. Dziękuję także Panu Zbigniewowi Mroczkowskiemu za- jak zwykle-  mistrzowską dokumentację fotograficzną oraz Pani Hannie Rogowskiej za słodki poczęstunek dla “Jarzębinkowych” gości.

Elżbieta Jurska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *