“Pod biało-czerwoną” – wyniki

Gmina Radziłów znalazła się w gronie gmin, które zakwalifikowały się do finałowego etapu projektu „Pod biało-czerwoną” związanego z zakupem i montażem masztu z biało-czerwona flagą. Dzięki głosom poparcia, oddanym przez dorosłe osoby zamieszkujące naszą gminę będzie możliwe pozyskanie masztu i flagi, które zamontowane zostaną na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radziłowie. Łącznie uzyskano 146% wymaganego limitu głosów. Za wszystkie serdecznie dziękujemy.

Celem projektu jest godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

W związku z sytuacją epidemiczną termin realizacji kolejnego etapu projektu – zakupu i montażu masztów z flagami w poszczególnych gminach, które spełniły warunki projektu zostaje przesunięty na termin późniejszy w 2021 roku.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *