Po raz kolejny Filmowa Gra Miejska w Radziłowie

Ponownie Radziłów pokazał swoje filmowe i artystyczne oblicze.

Motywy z kultowego filmu “Rejs”  przeplatane elementami bajkowymi stały się tematem Filmowej Gry Miejskiej w Radziłowie. Tegoroczne filmowe święto opatrzono tytułem “REJS do Świata Bajek”.

W filmie REJS główni bohaterowie wykorzystując swoją pomysłowość i przebiegłość dostają się bez biletów na statek. Wykorzystajcie swoją inteligencję i spostrzegawczość. Odnajdźcie salę lekcyjną, w której czeka na Was pierwsze zadanie. Wskazówką będzie dla Was zdjęcie.”  Od tej zagadki zaczął się interaktywny filmowy spacer ulicami Radziłowa.

Jak się nazywa miasto nad Wisłą? Dla ułatwienia dodajemy, że jest to imię króla, który zostawił Polskę murowaną.” – to jedno z pytań, na które uczestnicy naszej zabawy musieli odpowiedzieć po  obejrzeniu fragmentu filmu wyreżyserowanego przez Marka Piwowskiego.

Chcieliśmy dostosować trudność do młodszych i starszych. Zadania były oparte również na bajkach – opowiada organizująca po raz drugi  filmową grę  Wiktoria z ART Radziłów Crew.

Tym razem punkty z filmowymi zadaniami wybrano w miejscach kojarzących się z dobrą zabawą: place zabaw, park, przedszkole a także Pałac Biebrzański.

Zadanie “Latający dywan” polegało na przewrócenie koca na drugą stronę. Zabawa nawiązywała do filmu “Rejs”. Uczestnicy wykazali się gibkością i współpracą – podobnie jak “rejsowa” sekcja gimnastyczna. Ponadto konieczne było wykazanie się inteligencją – opisuje efekt jedna z organizatorek.

W filmie REJS kaowiec “tłumaczy” wypowiedź poety. Podczas gry uczestnicy wcielili się w rolę głównego bohatera.  W zabawie w „Głuchy telefon” mieli do przekazania fragment scenariusza.

Organizacja gry wymagała od nas dużo pracy. Miałam okazję za obserwować wiele zabawnych pomyłek. Tak opisuje swoje wrażenia Klaudia. W ubiegłym roku była uczestniczką. W tym przygotowała konkurencję p.t. Poeta.

Najwięcej radości sprawiło mi to, że zawodnicy cieszyli się z zabawy – komentuje Angelika, która przygotowała inny punkt –  “Zemstę Gargamela”.

Uczestniczymy po raz drugi. Ubiegłoroczna gra była fajna. Liczyliśmy, że będzie podobnie w tym roku. Nie zawiedliśmy się – opowiada Magda ze zwycięskiej drużyny Niepokonani.

W tegoroczną edycję Filmowej Gry Miejskiej w Radziłowie zaangażowanych było kilkudziesięciu uczniów – uczestników i organizatorów oraz dorośli – animatorzy, koordynatorzy i opiekunowie zespołów. Dla drużyn przygotowano 8 punktów w 7 miejscach miejscowości.

Gry organizowane są w ramach projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!” przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Filmotekę Narodową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *