Oko w oko z Małym Księciem

Październik 2021 uczniowie klas VIIAB i klasy VI rozpoczęli od wizyty w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży.  Tam mieli okazję doświadczyć niezwykłych przeżyć, oglądając  sztukę „Mały Książę” w wykonaniu aktorów łomżyńskiego teatru.

„Mały Książę” to  adaptacja dzieła francuskiego pisarza Antoine de Saint-Exupéry’ego, którą na deski teatru przeniósł dyrektor artystyczny TLiA Jarosław Antoniuk, a muzykę skomponował znany polski kompozytor i wokalista Grzegorz Turnau. Sztuka zaczyna się od awarii samolotu na pustyni i próby naprawienia go przez pilota. Zmagającego się z maszyną lotnika spotyka poszukujący przyjaciół mały chłopczyk, który szybko znajduje z dorosłym wspólny język. Książę uświadamia pilotowi, co jest najważniejsze w życiu, na czym polega prawdziwa przyjaźń, miłość i odpowiedzialność. Mały przybysz odsłania też wady dorosłych- rządzę władzy, próżność, pijaństwo, brak rozsądku, pazerność.

„Mały Książę” to bardzo wdzięczny, ale jednocześnie niezwykle trudny utwór. Z pewnością obejrzenie sztuki teatralnej w prawdziwym  teatrze i bezpośrednie- rzec można- zetknięcie z jego bohaterami ułatwi młodzieży pracę nad nim na lekcjach języka polskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *