l Dzień Uśmiechu, czyli jak śmieję się przedszkole

1 października 2021 roku dzieci przyszły ubrane w barwne stroje. Dodatkową atrakcją było wykonanie tematycznej gazetki przyozdobionej girlandą z kolorowych balonów, która wywoływała uśmiech na wielu twarzach. W tym dniu zrobiliśmy prawdziwą ucztę dla zmysłu i trening ust.

Wykorzystaliśmy zabawę logopedyczną z użyciem kart, dzięki którym dzieci wykonywały zgodnie z poleceniem i fotografią określoną „buźkę”. Z pomocą przyszła również nasza pani logopeda, pani Ewa Zielińska, która przeprowadziła zajęcia motoryki artykulacyjnej, czyli ćwiczenia usprawniające poszczególne artykulatory, niezbędne do prawidłowej wymowy głosek. Wśród nich było m.in. kląskanie, kropkowanie, naśladowanie baloników, „kuleczki w buzi”, „wahadełko” i wiele innych zabaw, których wykonanie sprawia, że mamy czasem niezwykle śmieszne minki.

Obejrzeliśmy także nadesłane przez rodziców uśmiechnięte fotografie, które wprawiły nas w  dobry humor. Za udział w konkursie fotograficznym przedszkolaki otrzymały nagrody książkowe.

W małych grupach dzieci wykonały symbole bezinteresownego uśmiechu  – buźki, tzw.  „smiley face”. Nie zabrakło też nauki połączonej z zabawą. Bawiliśmy się w małych programistów wykorzystując ikonki emoi i wystukując rytm zgodnie z podanym kodem. Zabawa okazała się dość trudna, ale ciekawa.

Wszystkim uśmiechniętym dzieciom zostały na koniec wręczone medale uśmiechu, które wykonały wspólnie z rodzicami.

Na co dzień często brakuje nam uśmiechu, a wiadomym jest, że śmiech wzbudza zaufanie innych i sprawia, że wydajemy się bardziej atrakcyjni.

Wszystkim Dzieciom, Rodzicom i Nauczycielom życzymy, aby uśmiech nigdy nie znikał z ich twarzy:)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *