Kultywowanie tradycji wielkanocnych przez dzieci, rodziców i wychowawcę

Święta Wielkanocne już od wielu pokoleń są symbolem radości i życia

Święta Wielkanocne już od wielu pokoleń są symbolem radości i życia. Z ich obchodami wiąże się mnóstwo tradycji. Na godzinie z wychowawcą uczniowie klasy V wraz z rodzicami kultywując tradycje wielkanocne zdobili jaja i tworzyli wielkanocne ozdoby. Prace wykonane były różnymi technikami plastycznymi. Podczas wspólnej pracy – zabawy, rodzice wraz z dziećmi wykazali się inwencją twórczą, co sprawiło wszystkim wiele radości. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze, a także wprowadziły wszystkich w wielkanocny nastrój. Wytwory prac zdobią naszą klasę.

Zajęcia otwarte dla rodziców służyły zaciśnieniu więzi emocjonalnych między dziećmi, rodzicami i wychowawcą, a także tworzyły warunki do bezpośredniej obserwacji swojego dziecka na tle grupy rówieśniczej, co wpływa na wspomaganie rozwoju dziecka w pokonywaniu napotkanych trudności.

Wychowawczyni dziękuje wszystkim rodzicom za pomoc i zaangażowanie, a szczególnie paniom: Lipskiej, Odachowskiej, Kosmaczewskiej, Michałowskiej, Tomaszewskiej i Barżykowskiej, życząc wszystkim miłych i spokojnych świąt w gronie rodzinnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *