Ks. Jan Twardowski – „Poeta uśmiechniętego Boga”

Księdza Jana Twardowskiego często nazywano „poetą uśmiechniętym” lub „Janem od biedronki”, W jego poezji ważny był przede wszystkim człowiek , którego uczył, że nie ma w życiu sytuacji bez wyjścia. W sposób prosty i łagodny, często przepełniony humorem przywracał wiarę w Boga i ukazywał różnorodność otaczającego nas świata.

Piękno jego poezji przybliżyli nam 7 maja uczniowie klasy II b, którzy zaprezentowali wiersze księdza Jana.  Oprawę muzyczną tekstów stanowiły m.in. piosenki: Starego Dobrego Małżeństwa, Edyty Geppert, Maryli Rodowicz,  Tadeusza Woźniaka i Haliny Kunickiej wykonane w przepiękny sposób przez Julię Chrzanowską (kl. IIIa), Aleksandrę Grądzką (kl. IIIa), Alicję Jakubczyk, Paulinę Klimaszewską, Wiktorię Klimaszewską (kl. II a), Wiktorię Klimaszewską (kl. IIIa).

Jan Twardowski pisał: „Pamiętajcie, że Pan Bóg jest uśmiechnięty”. Mam nadzieję, że występ wywołał uśmiech, ale i skłonił do tego, by spojrzeć z sympatią na drugiego człowieka i zauważyć dzięki poezji księdza Jana piękno otaczającego nas świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *