Konkurs matematyczny

W ostatnich dniach września w ramach projektu “Popołudnia z matematyką” odbył się Festiwal matematyki i konkurs matematyczny dla klas I-III w formie escape roomu matematycznego. Młodsze klasy naszej szkoły przy pomocy uczniów z klasy VIa zmagały się z zagadnieniami dotyczącymi umiejętności z liczenia czasu, sumowania liczb oraz szyfrowania. Rozgrywki miały na celu wykonanie wszystkich zadań przez klasę i pozytywne ich zaliczenie. Wszystkie klasy pracowały z zaangażowaniem i wszystkie wykonały powierzone zadania w zaplanowanym czasie.  Konkurs był podsumowaniem projektu realizowanego ze środków mFundacji. Projektu, który promuje wiedzę matematyczną i jej stosowanie w życiu i w codziennych czynnościach. Mamy nadzieje, że ta akcja zachęci uczniów naszej szkoły do uczenia się matematyki.

W ramach Festiwalu odbył się także konkurs matematyczny dla uczniów starszych klas w dwóch kategoriach: klas IV – VI oraz VII – VIII.  Pierwsze trzy miejsca zajęli:

Klasy IV- VI:

  1. Amelia Dobkowska
  2. Jakub Roman
  3. Aleksandra Konopko

Klasy VII- VIII:

  1. Wiktoria Konopka
  2. Jolanta Brzozowska
  3. Oliwia Ciecierska

Festiwal był podsumowaniem realizowanego we wrześniu projektu, na którego realizację z mFundacji środki finansowe pozyskało Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Radziłowskiej. W trakcie podsumowania laureaci konkursów otrzymali nagrody indywidualne oraz klasowe  – gry planszowe.

Marzena Modzelewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *