Każdy koniec to również początek

Zobacz wzbogaconą zdjęciami relację z zakończenia roku

„Każdy koniec to również początek. Otwierasz czystą kartę i zapisujesz ją od nowa. Tym razem tak jak chcesz…”. Takie przesłanie dostali na nową drogę absolwenci klasy VIII, którzy dzisiaj zakończyli naukę w naszej szkole. Ósmoklasistów pożegnali nauczyciele, młodsi uczniowie oraz goście, którzy uświetnili swoją obecnością dzisiejszą uroczystość: ksiądz Jarosław Filochowski- proboszcz parafii pw. św. Anny w Radziłowie, Pan Krzysztof Milewski- Wójt Gminy Radziłów oraz Pani Alicja Łojewska- Przewodnicząca Rady Rodziców.

Padły wzruszające słowa, były kwiaty, upominki, tu i ówdzie zakręciła się w oku łza. 10 lat nauki, wliczając przedszkole, minęło bezpowrotnie. Z małych milusińskich dzieciaczków wyrosła młodzież, która dzisiaj- wyposażona w podstawowe wykształcenie- opuściła mury radziłowskiej szkoły. Tegoroczni absolwenci przejdą do historii jako trzeci rocznik kończący-wzorem swoich rodziców i dziadków- szkołę podstawową ośmioklasową oraz drugi rocznik czasu pandemii. Okazało się jednak, że  im większe wyzwania, tym głębsze pokłady energii i kreatywności, które nasi uczniowie, w tym tegoroczni absolwenci, potrafili w sobie odkryć.

Czystą kartę otwiera też przed sobą Pani Danuta Danowska, która odeszła na zasłużoną emeryturę. Oddaną swojej pracy, serdeczną i życzliwą emerytkę pożegnali Dyrektor Szkoły- Pani Aneta Michałowska, Wójt Gminy Radziłów- Pan Krzysztof Milewski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców- Pani Alicja Łojewska. Koniec pracy zawodowej będzie dla Pani Danusi początkiem spokojnego odpoczynku u boku dzieci i wnucząt, czasem na rozwijanie pasji, na które w natłoku codziennych spraw nie zawsze był czas.

Można śmiało powiedzieć, że dzisiejszy dzień upłynął w sposób wyjątkowy: w atmosferze ciepłych słów, gratulacji, podziękowań, wzruszeń, w pięknie udekorowanej sali, z udziałem odświętnie ubranych uczniów, zaproszonych gości i rodziców. W tych okolicznościach nastąpił koniec roku szkolnego 2020/2021  i początek wakacji 2021.

 

Elżbieta Jurska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *