Już po raz 27. zapłonie Betlejemskie Światło Pokoju

Już po raz 27. zapłonie Betlejemskie Światło Pokoju – znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce

Już po raz 27. zapłonie Betlejemskie Światło Pokoju – znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce.

22 grudnia br w parku radziłowskim miała miejsce uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju. Gospodarzami imprezy była 30 DH „Zawsze i wszędzie” im. Zawiszy Czarnego z Radziłowa. Światełko przywiozła  Elwira Wierzbicka, komendant hufca Biebrzańskiego. W uroczystości wzięli również udział przedstawiciele drużyn harcerskich z naszego hufca.

Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „W Tobie jest światło”.

Sztafeta Światła ukazuje to szczególne światło, które idzie od Boga. Wskazuje na  dogłębne przenikanie ludzkiego życia światłem Jezusa, który “mrok rozjaśnia” i jest naszym Zbawicielem.

Podczas uroczystości w uznaniu zasług komendant hufca przyznała p. Bożenie Malinowskiej brązową odznakę Zasłużonego Instruktora Hufca Biebrzańskiego. Serdecznie gratulujemy! Kolejnym etapem uroczystości było złożenie przyrzeczenia harcerskiego przez dh Alberta Mogielnickiego.

Na koniec wszyscy uczestnicy udali się do Centrum Kultury, gdzie podzielili się opłatkiem.

 

Edyta Sosnowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *