Jan Paweł II w poezji – konkurs

Uroczystość poświęcona została Janowi Pawłowi II, który 27 kwietnia 2014 r. był kanonizowany

Dnia 21 maja 2014 r. odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Jan Paweł II w poezji”. Uroczystość poświęcona została Janowi Pawłowi II, który 27 kwietnia 2014 r. był kanonizowany. Od wielu lat konkurs cieszy się wielkim zainteresowaniem. Młodzież z okolicznych miejscowości chętnie w nim uczestniczy. W tym roku rywalizacji towarzyszyły słowa papieża Polaka „Poezja to wielka pani, której trzeba się całkowicie poświęcić. Obawiam się, że nie byłem wobec niej zupełnie w porządku”. Jak wiemy Karol Wojtyła był nie tylko głową kościoła katolickiego, ale również poetą. Przylgnęły do niego m.in. takie określenia jak: Piotr naszych czasów, pielgrzym dwudziestego wieku, papież miłości i dobroci, tytan pracy, duszpasterz młodzieży i papież całej ludzkości. Do końca swych dni pozostał niekwestionowanym mistrzem słowa. Swą twórczością i wystąpieniami zachęcał nas do zastanowienia się nad sobą, do przemiany. Jego postawa pozwoliła nam wszystkim niezdecydowanym, pełnym bojaźni i lęku przekonać się o tym, aby „nie lękać się” trudu, wyrzeczeń, wysiłku, a przede wszystkim cierpienia.

W konkursie wzięło udział 23 recytatorów z okolicznych szkół. Komisja Konkursowa w składzie: ks. wikariusz Cezary Ladziński, p. pielęgniarka Barbara Brzostowska, p. Anna Karbowiak – pracownik Biblioteki Samorządowej w Radziłowie, p. Ewa Kowalewska – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Radziłowie wyłoniła zwycięzców:

  • I miejsce – Natalia Duchnowska – uczennica kl. VI SP w Radziłowie
  • II miejsce – Karolina Karwowska – uczennica kl. VI SP w Mścichach
  • III miejsce – Weronika Klimaszewska – uczennica kl. V SP w Klimaszewnicy

Komisja wyróżniła:

  • Aleksandrę Tokarzewską – kl. VI SP w Mścichach
  • Aleksandrę Bagińską – kl. V SP w Radziłowie
  • Kamilę Pieniążek – kl. VI SP w Kramarzewie
  • Annę Poszyler – kl. VI SP w Mścichach
  • Monikę Łoniewską kl. V SP w Słuczu

Zwycięzcy i wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Zaś pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Konkurs był wspaniałym przeżyciem estetycznym. Organizatorem konkursu była Dorota Nerkowska, która przygotowała uczniów do recytacji. Scenografią zajęły się: p. B. Grądzka, p. D. Nerkowska i uczennice należące do koła artystycznego. Oprawę muzyczną uroczystości przygotowała p. E. Zielińska, zaś p. B. Brzostowska, nauczyciel prowadzący sklepik szkolny ufundowała słodki upominek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *