Golden Popcorn dla ART Radziłów CREW?

Najnowsze filmy ARC zostały zakwalifikowane na Międzynarodowy Festiwal Filmów Dziecięcych i Młodzieżowych „Golden Popcorn” w Gruzji

Informacje o ART Radziłów CREW pojawiały się w Teleexpressie i TVP Białystok. Dwa najnowsze filmy ARC zostały zakwalifikowane na Międzynarodowy Festiwal Filmów Dziecięcych i Młodzieżowych „Golden Popcorn” w Gruzji

Festiwal organizowany jest na terenie Gruzji. Z Polski organizatorzy wybrali 11 filmów. Dwa z nich: Mikołaj (2017, reż. Monika Mocarska) oraz Życie jest piękne (2017, reż. Monika Mocarska) stworzone zostały przez grupę filmową ART Radziłów CREW. Opiekunem artystycznym jest nauczyciel z Gimnazjum w Radziłowie Zbigniew Mroczkowski (Warszawska Szkoła Filmowa).

Jako nominowani ART Radziłów CREW otrzymał zaproszenie na festiwal, który odbędzie się w Abasha (Gruzja).

„Mikołaj” jest historią  licealistki Pauliny (Wiktoria Gądek). Zbudowała wokół siebie własny świat oderwany od wyższych wartości.

Scenariusz inspirowany jest filmem Krzysztofa Kieślowskiego „Dekalog I”. W nim to główny bohater boleśnie przekonuje się, że opieranie się tylko na tym, co jest policzalne skończyć się może tragicznie. Traci jedynego syna. Czy w filmie „Mikołaj” podobny los czeka Paulinę? Przekonajcie się sami.

OBSADA:

Paulina – Wiktoria Gądek
Zuzanna – Anna Poszyler
Dagmara – Edyta Kozikowska
Koleżanka Pauliny – Wiktoria Klimaszewska
Ewa – Aleksandra Bagińska
Koleżanka Ewy – Oliwia Odachowska
Ojciec Pauliny – Zbigniew Mroczkowski

oraz mieszkańcy gminy Radziłów

TWÓRCY:

Scenariusz i reżyseria – Monika Mocarska
Kierownik produkcji – Karolina Karwowska
Make-up – Karolina Wiśniewska
Opieka artystyczna – Zbigniew Mroczkowski
PRODUKCJA: ART RADZIŁÓW CREW

Produkcja powstała dzięki pomocy ks. kan. Jacka Schneidera, Grażyny i Jacka Mocarskich oraz Krzysztofa Malinowskiego a także: Weroniki Polkowskiej i Weroniki Mordasiewicz.

Mikołaj (2017, reż. Monika Mocarska, prod. ART Radziłów CREW)

W dzieciństwie był nieśmiały, skryty. „Kryjak” – tak powiedział o sobie. Wydarzenia związane z jego życiem i historią Polski sprawiły, że stał się tym, kim jest obecnie. „Pan Bóg dał dar” – mówi 96-letni Tadeusz Grabowski. Film jest portretem lutnika-samouka znad Wizny, który mimo wielu życiowych zawirowań realizuje swoją pasję do dziś.

Film Życie jest piękne zdobył dotychczas 7 nagród i nominacji.

TWÓRCY:

Reżyseria – Monika Mocarska
Współpraca – Karolina Karwowska
Opieka artystyczna – Zbigniew Mroczkowski
PRODUKCJA: ART RADZIŁÓW CREW

Życie jest piękne (2017, reż. Monika Mocarska, prod. ART Radziłów CREW)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *