Festyn z „Jarzębinkami”

Piękne, słoneczne, niedzielne popołudnie to doskonała pora na festyny i pikniki rodzinne. Z tego słusznego założenia wyszli mieszkańcy Kieljan, którzy zorganizowali pierwszy w swojej miejscowości festyn,  na którym można było zarówno świetnie się bawić, rozkoszować pysznymi potrawami i słodkimi wypiekami, jak i przyjąć szczepienie przeciwko chorobie COVID-19.

Rodzinno- sąsiedzkie świętowanie rozpoczął występ „Jarzębinek”- znanego już w gminie i regionie zespołu muzycznego z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Radziłowie. Urocze „Jarzębinki” wystąpiły z nowym repertuarem, który przygotowały na zajęciach wokalnych prowadzonych w ramach zadania “Otuleni tradycją i kulturą”.

Przedsięwzięcie związane jest z realizacją zadania “Otuleni tradycją i kulturą”, którego beneficjent Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Radziłowskiej pozyskał środki finansowe w konkursie na dotacje programu Narodowego Centrum Kultury “EtnoPolska 2021”.

Niedzielny występ naszych nastolatek to inauguracja nowego roku „Jarzębinkowego”, który z  całą pewnością będzie bogaty.

1 thought on “Festyn z „Jarzębinkami”

Comments are closed.