Dzień Zdrowia w szkole

Przedstawienia i konkurencje pod hasłem: “Niech każdy z nas będzie zdrowy”

W czwartek 12 kwietnia odbywały się w szkole przedstawienia i konkurencje pod hasłem: “Niech każdy z nas będzie zdrowy”. Uroczystość rozpoczęły klasy młodsze. Uczniowie kl.II i oddziału 5-latków pod opieką p. B. Grądzkiej i p. E. Czerwonka zaprezentowali inscenizację pt. “Jak dobrze zdrowo żyć”. W ten sposób uczniowie zwrócili uwagę na potrzebę ochrony zdrowia. Uczniowie wierszem i piosenką podziękowali za trud i wkład pracy w nasze zdrowie p. pielęgniarce, która często służy nam pomocą.

Następnie podsumowano konkursy profilaktyczne.

1). Konkurs plastyczny pod hasłem “W zdrowym ciele zdrowy duch” organizowany przez p. B. Grądzką i p. E. Czerwonka. Zwycięzcy tego konkursu: Julia Odachowska kl. III, Joanna Zakrzewska kl. I, Sebastian Łochowski kl. II oraz Jakub Kosmaczewski oddział 5-Latków otrzymali podziękowania i dyplomy.

2). Konkurs dla klas I-III pod hasłem “Moje hobby” organizowany przez p. E Zielińską. Laureaci to: Wiktoria Klimaszewska kl.III, Wojciech Gromadzki kl. I i Julia Chrzanowska kl. III.

Kolejnym etapem były konkurencje międzyklasowe dla uczniów IV-VI, w których do zdobycia był Puchar Dyrektora Szkoły.

Na wstępie p. M Sulewska przypomniała i zaprezentowała postępowanie w przypadku udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie uczniowie zmierzyli się w konkurencjach:

  • z wiedzy teoretycznej w zakresie profilaktyki zdrowotnej
  • zaprezentowania przygotowanych plakatów tematycznych
  • krzyżówki tematycznej z hasłem związanym z obchodzonym świętem
  • zawodach sprawnościowych: wyciskanie soku z pomarańczy, obieranie jabłek, spożywanie jogurtów

Po dogrywce między uczniami klas IV i VI ostatecznie z przewagą 1 pkt zwyciężyli ucz. kl. VI i w ich ręce (po raz drugi) przekazano Puchar przechodni.  Wszyscy uczniowie wspaniale przygotowali się do konkurencji i udowodnili, że wiedza i umiejętności w zakresie profilaktyki zdrowia nie jest im obca. Gratulujemy wszystkim uczniom!

Na koniec pedagog E. Zielińska podsumowała konkurs profilaktyczny organizowany dla uczniów klas IV-VI pod hasłem “Moja pasja”. Laureaci: 1). A. Bieńkowska, 2). T. Łuba, 3). A. Rutkowska. Gratulujemy!

Organizatorzy: E. Zielińska, M. Sulewska, R. Danowska, B. Grądzka, E. Czerwonka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *