Dzień Nauczyciela

“Nauczyciel to nie wróg, ucz się bracie będziesz zuch” – tak brzmiał tytuł inscenizacji przedstawionej z okazji Dnia Nauczyciela

“Nauczyciel to nie wróg, ucz się bracie będziesz zuch” – tak brzmiał tytuł inscenizacji przedstawionej z okazji Dnia Nauczyciela.

Dzień Edukacji Narodowej został ustanowiony w 1773 roku (utworzenie Komisji Edukacji Narodowej). To okazja by wyrazić naszą wdzięczność wszystkim Nauczycielom. Uczniowie przedstawiają krótki program artystyczny i wręczają kwiaty. 14 października jest tradycyjnie obchodzony w Polsce jako tzw. Dzień Nauczyciela. Uczniowie i nauczyciele spotykają się na “akademiach ku czci”, otrzymują kwiatki i czekoladki, niektórzy z nich nawet medale, wręczane przez dygnitarzy różnego szczebla.

13.10.2004 r. w Szkole Podstawowej w Radziłowie odbył się apel z okazji Dnia Nauczyciela (Dnia Edukacji Narodowej ) zorganizowany przez panią Marzenę Sulewską. W rolach głównych wystąpili: Narrator – Marta Leszczewska, Uczeń – Monika Dąbrowska, Piątkowicz – Sywia Borawska, Gapa – Przemysław Chrostowski, Rozrabiaka – Łukasz Konopka. W skład chóru wchodzili: Sylwia Rogowska, Wioleta Walewska, Agnieszka Brzostowska, Wioleta Przestrzelska, Justyna Gardocka, Monika Polkowska.

W salach nr 13 i 14 zebrali się uczniowie klas 0 – VI. W oczy rzucała się wspaniała kolorystyka. Gdy wszyscy umilkli rozpoczęło się przedstawienie. Występ rozpoczęła Marta Leszczewska dziękując wszystkim za przybycie. Po wypowiedzeniu swojej kwestii wróciła na swoje miejsce, a za nią wystąpili inni młodzi aktorzy. Później chór zaśpiewał także piękną piosenkę zatytułowaną. “Jest taki dzień”, która zakończyła montaż słowno – muzyczny. Zespół pod kierunkiem pani Marzeny Sulewskiej został nagrodzony gromkimi brawami.

Po występie uczniowie zaangażowani otrzymali gromkie brawa od oczarowanych widzów. Dyrektor szkoły – pani Teresa Dziekońska pochwaliła dzieci z klas VI.

Sylwia Borawska,Wioleta Walewska kl. VIa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *