„Bezpieczni na 6!”

Od lutego br. wśród uczniów klas I-III realizowany jest projekt „Bezpieczni na 6!”.

Jego głównym celem jest podniesienie świadomości dzieci w młodszym wieku szkolnym w zakresie bezpieczeństwa i zdrowia własnego oraz innych. Głównym aspektem realizowanego projektu jest bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne dzieci w środowiskach dla nich najbliższych, a więc dom i szkoła. Ze względu na wszechobecną technologię informatyczną, jako drugorzędny aspekt projekt uwzględnia bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, do której coraz częściej zaglądają coraz młodsi uczniowie.

Działania zaplanowane do realizacji obejmują okres 3 miesięcy a punktem finałowym będzie Dzień Zdrowia organizowany dla uczniów I etapu kształcenia. Koordynatorami projektu są p. E. Zielińska i p. E. Kowalewska. Całość działań realizowanych w ramach projektu zaplanowana jest w obszarach tematycznych:

OBSZAR I: „Bezpieczeństwo w szkole”;

OBSZAR II: „Bezpieczeństwo w domu i na ulicy”;

OBSZAR III: „Bezpieczeństwo w Internecie”;

OBSZAR IV: „Pierwsza pomoc przedmedyczna”.

 

Wśród działań zaplanowanych do realizacji są:

  • Zajęcia warsztatowe: „Ratujemy, bo umiemy…” w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez pracowników PPSP w Grajewie
  • Zajęcia warsztatowe z przedstawicielami KPP w Grajewie na temat: „Bezpieczni w domu i na ulicy”.
  • Zajęcia warsztatowe z przedstawicielami KPP w Grajewie na temat: „Bezpieczni w sieci”.
  • Zajęcia wychowawcze w klasach „Bezpieczny uczeń”– przypomnienie zasad zachowania ucznia w szkole (bezpieczeństwo podczas przerw, wsiadania do autobusu, wyjść, wycieczek itp.).
  • Konkurs plastyczny „Bezpieczni w sieci” (wystawa prac).
  • „Bezpieczny na 6”- Quiz wiedzowy w zakresie bezpieczeństwa dla uczniów I-III, podsumowanie projektu, prezentacja wiedzy, umiejętności i prac uczniów podczas Dnia Zdrowia dla uczniów I etapu edukacyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *