Bezpieczna droga do szkoły

Dnia 05.10.2021r odbyło się spotkanie dzieci z oddziałów przedszkolnych 4-latków, 5-latków, 6-latków oraz uczniów z kl. I-III z pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. Zajęcia  z dziećmi poprowadzili p. G. Rodzeń z KPP w Grajewie, Wydziału Prewencji oraz dzielnicowy p. M. Gładkowski. Trwały one 4 godziny lekcyjne.

Dzieci miały okazję poznać podstawowe zasady ruchu drogowego. Dowiedziały się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, przechodzić przez jezdnię, poruszać się rowerami. Poznały sygnalizację świetlną na skrzyżowaniach oraz podstawowe znaki drogowe. Mogły również zadawać pytania i brać udział w rozmowie, z czego bardzo chętnie korzystali. Poznały również pracę policjanta, dowiedziały się jakie są główne zadania policjanta i w jakich sytuacjach możemy zwracać się o pomoc. Na zakończenie spotkania dzieci miały za zadanie zaprezentować, jak bezpiecznie przechodzi się przez jezdnię pod czujnym okiem p. policjanta.

 

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za tak interesujące i praktyczne zajęcia, które z pewnością przyczynią się do bezpieczeństwa dzieci na drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *